Zprávy a články

Nový účet sboru

qr-platba.png
Věnujte prosím pozornost této informaci! Sbor má nový sborový účet u banky Moneta č. 253070437/0600.
- Prosíme o provedení změny trvalého příkazu na platby saláru.

Dobročinná aukce pro Pomněnku

Dvacítka umělců věnovala svá díla do Dobročinné aukce na podporu stavby Domova Pomněnka v Novém Městě na Moravě.  Aukce se uskuteční v neděli 11. prosince od 17:00 hodin v podkroví Horácké galerie v Novém Městě. Díla si bude možné prohlédnout v neděli 27. listopadu 2022 od 15:00 v evangelickém kostele v Novém Městě na Moravě. A pak od 2. do 10. prosince 2022 v Horácké galerii.

Vstupné na aukci 150,- Kč pro přímé účastníky aukce. V ceně je zahrnutý dražební lístek, katalog a drobné občerstvení. Vstupné pro ostatní účastníky 100,- Kč.

Festival pro Pomněnku

Farní sbor je partnerem Diakonie ČCE středisko Myslibořice, se kterým připravujeme stavbu Domova Pomněnka v Novém Městě na Moravě. Festival pro Pomněnku pořádáme s cílem podpořit veřejnou sbírku na vybavení Pomněnky. Festival je podpořený z grantového systému Města Nového Města na Moravě a Grantového systému ČCE na podporu diakonických a rozvojových projektů.

Štítky: 

Usnesení 4. zasedání 35. synodu ČCE

Sestry a bratři,  4. zasedání 35. synodu ČCE, které se konalo 19. - 22. května 2022 ve Svitavách přijalo několik usnesení. Synod mimo jiné otevřel diskusi o budoucí podobě seniorátů, transformaci Jeronýmovy jednoty, vydal prohlášení o situaci na Ukrajině a o vztahu k muslimům a přijal text o problematice homosexuálních vztahů. 

Štítky: 

Stránky

Přihlásit se k odběru Zprávy a články