Podpora neziskových organizací

Podporujeme stavbu Domova Pomněnka

Náš sbor aktivně spolupracuje s Diakonií ČCE, středisko Myslibořice na stavbě Domova Pomněnka. Domov bude sloužit především lidem s Alzheimerovou nemocí, kteří celý svůj život prožili v Novém Městě na Moravě a jeho okolí. Pomněnka otevře své brány nejpozději v lednu 2025 a nabídne domov 30 lidem ve věku nad padesát let. 

Podívejte se jak bude Pomněnka vypadat.

Zde se dozvíte, co se děje na Pomněnce aktuálně.

Naší hlavní aktivitou je pořádání Festivalu pro Pomněnku, díky které chcme podpořit veřejnou sbírku na vybavení Pomněnky.

V roce 2022 chystáme:

Lunch Meet

Zahradní slavnost

Benefiční koncert Tata Bojs.

Náš sbor v minulosti podporoval (finančně i jinak) tyto tři neziskové organizace:

Lékaři bez hranic

Více na www.lekari-bez-hranic.cz.

logo Rolnička

Diakonie ČCE Rolnička

Jsme různí, ale patříme k sobě.

Diakonie Rolnička poskytuje již přes 20 let převážně sociální služby dětem i dospělým s mentálním a kombinovaným postižením z celého táborského regionu. V současné době má více jak 100 klientů. Rolnička zaměstnává více než 40 lidí s mentálním postižením i s dalšími typy zdravotního znevýhodnění v chráněné dílně, v kavárně/čajovně a v Obchodu dobré vůle. Dobrovolnické centrum Rolničky vyhledává a školí dobrovolníky, kteří pak pomáhají dětem i dospělým s postižením a jejich rodinám. Rolnička je také iniciátorem různých komunitních aktivit (soběslavské rukodělné trhy, oslava dne dětí, hudební festival apod.).

Více na www.rolnicka.cz.

Monika Macáková


logo Úsměváčci

Úsměváčci

27. 2. 2012 bylo zaregistrováno nové občanské sdružení Úsměváčci-PDRP (Postižené Děti, Rodiče a Přátelé) v Bystřici nad Pernštejnem. Sdružení bylo založeno za účelem setkávání handicapovaných, jejich rodičů a přátel. Jedním z cílů je také předávání zkušeností mezi rodiči. Handicapované děti a mladí lidé se spolu s asistenty z bystřických základních a středních škol a dospělými dobrovolníky, věnují arteterapii, muzikoterapii, canisterapii, hippoterapii, parawesternu, plavání a jiným aktivitám. Zapojují se také do prezentací handicapovaných Bystřicka. Náš sbor se rozhodl toto regionální občanské sdružení podporovat. Rádi bychom děti a jejich rodiče pozvali na rodinné bohoslužby v Bystřici, kde by nás  občanské sdružení seznámilo se svoji činností. Jsou to především dílničky a drobná vystoupení. Byli bychom rádi, kdyby se mezi námi našli dobrovolníci, kteří by se zúčastňovali schůzek a pomáhali dětem při jejich tvoření, popřípadě četli atd. Také bude během roku uspořádaná sbírka na podporu jejich činnosti. Úsměváčci se v červnu 2015 představili na Zahradní slavnosti u novoměstského kostela se stánkem, kde si zájemci mohli nechat malovat na obličej.

Více na usmevacci.webnode.cz/.

Soňa Dudková