Střední generace

Komorní předadventní večer: Zdeněk Novotný Bričkovský a David Rotter

Zveme Vás v rámci schůzek Střední generace na Komorní předadventní večer v presbyterně, v němž vystoupí režisér a učitel Zdeněk Novotný Bričkovský a hudební skladatel David Rotter.

Loni společně připravili pro zpěváka Ondřeje Rumla vánoční CD „Zapomenutý příběh“. Budeme společně odkrývat téma ticha, zpomaleného času, pokoje, v němž je dodnes možné najít /a prožít/ podstatu a smysl Adventu i Vánoc.
Budeme hrát, zpívat, povídat, uvidíme ukázky ze Zdeňkových dokumentárních filmů s Davidovou hudbou. Budeme vnímat blížící se Příchod.

Střední generace (Nové Město)

Zveme Vás na setkání střední generace 15.10. v 19.30 hodin do presbyterny. Přednášet bude Dr. Pavel Černý především o Martinu Lutherovi. 500. výročí vystoupení Martina Luthera připomínané před dvěma lety ukázalo, že tento reformátor není pouze iniciátorem vzpoury proti odpustkové praxi a teologem ospravedlnění sola fide – pouhou vírou.

Střední generace

Srdečně Vás zveme na setkání střední generace. Vojtěch Zikmund nám přiblíží život v Banátu, který v létě navštívil. Můžete se těšit nejen na poutavé vyprávění, ale  také na krásné fotografie.

Střední generace o Bermudách - host Janet Wingate

Bermudy – exotika, pánská kraťasová móda a záhadný trojúhelník… málokdo z nás ví o tomto souostroví v Sargasovém moři něco víc.  Při lednovém setkání střední generace budeme mít výjimečnou příležitost, a to díky Janet Wingate, která přijala pozvání a bude naším hostem. Janet učí angličtinu děti i dospělé, i já s ní už třetím rokem trávím  každý týden příjemnou hodinu, na kterou se vždycky těším. Zajímavou ženu, která se z Bermud přes Velkou Británii dostala do Čech a žije už řadu let v nedalekém Bohdalci, jsme pozvali, aby vyprávěla o Bermudách a také o svém otci  dr.

Přihlásit se k odběru RSS - Střední generace