Adventní jarmark 2022

Na první adventní neděli 27.11.2022 připravuje novoměstský evangelický sbor tradiční Adventní jarmark. Probíhat bude v parku u kostela a v presbyterně od 14:00 do 17:00.

V presbyterně pořídíte výrobky, které vznikaly při pravidelných tvořivých setkáních žen, výrobky a lahůdky připravené členy a podporovateli sboru. Dále v  presbyterně naleznete širokou nabídku fairtradového zboží Obchůdku Jednoho světa, výrobky Diakonií Myslibořice a Rolnička. Na venkovní tržnici můžete svým nákupem podpořit činnost Úsměváčků, Portima, Chráněného bydlení NMnM a Sdružení Krajina. Zkřehlé prsty a útroby snadno rozehřejete lahodnými polévkami, voňavým svařákem a silnou kávou. Atmosféru jarmarku umocňují dětské stánky. Děti na nich prodávají výrobky, které si pro vás samy připravily. U každého stánku se můžete těšit na dětské tváře rozzářené radostí a očekáváním, zda si u nich něco koupíte. Jarmark je zároveň sběrným místem pro projekt Krabice od bot. Pokud byste věděli o někom, kdo se letos ocitl v nouzi a byl by vděčný za dárek z této sbírky, ozvěte se přímo místní koordinátorce na e-mail DitaSimkova@seznam.cz. Kromě výše uvedeného proběhne v 15:00 v evangelickém kostele výstava obrazů určených na dobročinnou aukci pro Domov Pomněnka.  Aukce se uskuteční v neděli 11. prosince v Horácké galerii.

Místo:

v parku u kostela a v presbyterně
martin.popel

Datum: