Cyklus besed Islám a evropská kultura

V roce 2016 probíhal ve Farním sboru ČCE v Novém Městě na Moravě cyklus besed Islám a evropská kultura.

V roce 2017 probíhá cyklus besed Svět na jevišti.

Uprchlíci a Českobratrská církev evangelická

Alena Fendrychová, 13.1.2016, od 18:00

Přednášející je koordinátorka pro uprchlíky ČCE. Tématem besedy bude integrace uprchlíků ze současné migrační vlny a příslušná integrační strategie ČCE a ČR.

Česká společnost pohledem muslima

Emir Omič, 31.1.2016, od 10:30

Přednášející je bosenský muslim žijící dlouho v ČR, bývalý pražský imám, stále aktivní v mezináboženském dialogu, respektovaný českými muslimy. Tématem besedy budou možnosti dialogu mezi křesťanstvím a islámem.

Přicházejí, aneb může Evropa obstát?

Pavel Ruml, 28.2.2016, od 10:30

Přednášející je evangelický farář.

Šaría a džihád v islámu

Petr Pelikán, 16.3.2016, 18:00

Přednášející je arabista, honorární konzul v Súdánu. Pobýval v řadě muslimských zemí. Podílel se na překladu Koránu. Dlouhodobě se zabývá kořeny islámského práva, je velmi dobře obeznámen s muslimskými realitami i mentalitou.

5 dní v Zátarí: O uprchlickém táboře o trochu víc...

Martin Balcar, 29.5.2016, od 10:15

Všechny besedy se konají v presbyterně evangelického kostela v Novém Městě na Moravě a jsou určeny veřejnosti.